Este un forum in care vei gasi toate informatiile necasare despre telenovele, seriale si nu numai.

*******SFINX*******

Distribuiţi
    dojin7777

Data de înscriere : 31/07/2014

*******SFINX*******

Mesaj  dojin7777 la data de Sam Oct 10, 2015 6:48 am

dojin7777

*******SFINX*******

Mesaj  dojin7777 la data de Sam Oct 10, 2015 6:51 am

dojin7777

*******SFINX*******

Mesaj  dojin7777 la data de Dum Oct 11, 2015 6:27 pm

Un serial tulburator !Il vazusem in anii '80 la o gradina de vara si mi-a produs o puternica si persistenta impresie!
    farao farao farao farao farao farao farao farao farao farao farao farao farao
    geta

Varsta : 66
    Localizare : Bucuresti

Re: *******SFINX*******

Mesaj  geta la data de Lun Oct 12, 2015 12:14 am

L-am văzut atunci prin 1981-1982 și l-am revazut acum. Și atunci , ca și acum mă gândesc ce fel de scenariu este acesta , în care personajul principal , Erika , e construit/ construită atât de prost. Oricât de mult ai fi pasionat de meserie - arheologia , nu te duci noaptea singură , cu un arab nevăzut , necunoscut prin hrubele unor ruine din care știi perfect că nu mai ieși și să ai o încredere oarbă în individ . Mai ales când umbli să furi comorile țării pe care o vizitezi . Pentru că asta au făcut toți arheologii , indiferent de nația lor. Au furat sub masca dezvăluirii culturii egiptene , sau cretane , sau elene , etc. Au furat în primul rând pentru ei și apoi pentru țara care i-a trimis și i-a subvenționat .
    Nu mi-a plăcut de loc , dar de loc , Erika . Merita să rămână îngropată în ruine . Dar filmul e american , actrița britanică , scenariștii tot americani , așa că au făcut un film pe placul lor.

dojin7777

*******SFINX*******

Mesaj  dojin7777 la data de Lun Oct 12, 2015 3:27 pm

geta a scris:

L-am văzut atunci prin 1981-1982 și l-am revazut acum. Și atunci , ca și acum mă gândesc ce fel de scenariu este acesta , în care personajul principal , Erika , e construit/ construită atât de prost. Oricât de mult ai fi pasionat de meserie - arheologia , nu te duci noaptea singură , cu un arab nevăzut ,  necunoscut prin hrubele unor ruine din care știi perfect că nu mai ieși și să ai o încredere oarbă în individ . Mai ales când umbli să furi comorile țării pe care o vizitezi . Pentru că asta au făcut toți arheologii , indiferent de nația lor. Au furat  sub masca dezvăluirii culturii egiptene , sau cretane , sau elene , etc. Au furat în primul rând pentru ei și apoi pentru țara care i-a trimis și i-a subvenționat .
    Nu mi-a plăcut de loc , dar de loc , Erika . Merita să rămână îngropată în ruine . Dar filmul e american , actrița britanică , scenariștii tot americani , așa că au făcut un film pe placul lor.  

Din cauza pasiunii[in acest pentru arheologie]in insasi viata reala unii oameni comit fapte si greseli extrem de grave;iar daca eroina nu ar fi procedat astfel,actiunea nu ar fi fost asa de palpitanta.
    geta

Varsta : 66
    Localizare : Bucuresti

Mesaj  geta la data de Lun Oct 12, 2015 11:12 pm

dojin7777 a scris:
    Din cauza pasiunii[in acest pentru arheologie]in insasi viata reala unii oameni comit fapte si greseli extrem de grave;iar daca eroina nu ar fi procedat astfel,actiunea nu ar fi fost asa de palpitanta.

așa a fost scenariul.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Joi Noi 23, 2017 5:51 am